Odchudzanie w 3 etapach

Dieta proteinowa

Dieta białkowa jest jedną z najskuteczniejszych metod utraty wagi. Działa na zasadzie szybkiej utraty tkanki tłuszczowej bez niepożądanej utraty tkanki mięśniowej, bez spadku energii czy efektu jo-jo. Przy właściwym zastosowaniu zasad programu redukcja nadwagi powinna wynosić aż do 5 kg na miesiąc.

Na bazie diety proteinowej zaprojektowany również został unikalny program kulinarny Dietalegre®, prezentujący szeroką gamę produktów białkowych przeznaczonych do szybkiego i zdrowego odchudzania. Skład poszczególnych produktów opiera się na białkach pochodzących z trzech źródeł - z mleka, białka jaja i soi. Dostarczają one ludzkiemu organizmowi zbilansowanych aminokwasów niezbędnych do prawidłowego przebiegu diety. Skład produktów Dietalegre® odpowiada najsurowszym normom obowiązującym w Unii Europejskiej, USA i Kanadzie.  

Proteinowa czy ketogeniczna?

Oprócz pojęcia diety białkowej można również spotkać się z określeniem dieta ketogenna, ketogeniczna czy ketonowa. Nie daj się nabrać, wszystkie te  nazwy odnoszą się do tego samego. Podobnie jest z metodą redukcji masy ciała zwanej dietą  Dukana opracowanej przez znanego francuskiego lekarza Pierre'a Dukana.

Pryncypia diety białkowej po raz pierwszy opisane zostały w 1974 roku przez amerykańskiego lekarza George'a L. Blackburna w okresie jego pracy na Harvardzie, gdzie badał on możliwości redukcji masy ciała i jej wpływ na organizm człowieka. Obecnie dieta jest jedną z najczęściej stosowanych metod redukcji masy, która spotkała się z uznaniem wielu lekarzy i specjalistów żywieniowych.  

Jak działa dieta białkowa?

Dieta ketogeniczna opiera się na regularnym, zrównoważonym i specjalnie zaprojektowanym programie dietetycznym, podzielonym na trzy fazy. Każda faza odznacza się swoistym jadłospisem, składającym się częściowo z produktów białkowych Dietalegre® uzupełnionych własnym jedzeniem, które musi spełniać pewne warunki. Każdemu etapowi odpowiada także osobna lista dozwolonych i zakazanych pokarmów oraz ich zalecanych ilości.

Długość diety ustalana jest indywidualnie, w zależności od stanu twojego zdrowia, wyników, jakie chcesz osiągnąć oraz tego, jak ściśle stosujesz się do zaproponowanego programu. Jeśli wytrwasz, rzetelnie przestrzegając trójfazowego programu diety ketogennej, możesz oczekiwać utraty wagi na poziomie 4-5 kg na miesiąc.  

5 powodów, aby postawić na dietę białkową Dietalegre®

  1. Dieta proteinowa nie jest szkodliwa dla zdrowia. Do jej powstania przyczyniło się wielu uznanych lekarzy i lata badań pod kierunkiem doświadczonych dietetyków.
  2. Podczas diety proteinowej ubywa zwłaszcza tkanki tłuszczowej, a tkanka mięśniowa chroniona jest dzięki spożyciu białka wysokiej jakości i niskiej zawartości kalorii.
  3. Dietę proteinową możecie przeprowadzić sami. Zdrowe osoby z nadwagą i łagodnym stopniem otyłości nie potrzebują nadzoru. W każdej chwili można się skonsultować online z lekarzem.
  4. Preparaty białkowe Dietalegre® są bardzo smaczne i na pewno się Wam nie znudzą. Do wyboru macie mnóstwo potraw i kombinacji, których nie znajdziesz nigdzie indziej.
  5. Podczas diety proteinowej nie musisz martwić się o głód. Regularne dostarczanie wysokiej jakości białka daje wystarczająco dużo energii.

 

© 2023 DIETALEGRE® - Zdrowe odchudzanie na diecie proteinowej
webdesign: Crespo, s.r.o.