Problemy zdrowotne i sposoby ich rozwiązania

Przejściowe kłopoty z samopoczuciem oraz możliwe problemy zdrowotne i sposoby ich rozwiązania

Przy ścisłym przestrzeganiu programu dietetycznego Dietalegre® oraz wskazówek zamieszczonych na stronie internetowej, poniżej opisane zjawiska występują rzadko. Staje się to najczęściej u osób z wrodzona skłonnością lub z powracającymi długoterminowo problemami na poziomie danego narządu (układu pokarmowego, skóry, itp). Jeśli wystąpią u Was jakiekolwiek z niżej wymienionych dolegliwości, postępujcie według poniższych wskazówek. Efektywność poniższych rozwiązań terapeutycznych jest już zweryfikowana pozytywnie przez wieloletnie badania lekarskie. Zazwyczaj zaleca się zastosowanie 2 opakowań każdego zalecanego suplementu diety.

Uwaga: 1-1-1 oznacza jedną dawkę (1 tabletkę/kapsułkę) rano, w południe i wieczorem. 1-0-1 oznacza: rano i wieczorem, i tak dalej.

 • Uczucie głodu
  Przyczyna: Może pojawić się w ciągu pierwszych dwóch dni programu dietetycznego i zwykle samoistnie ustępuje trzeciego dnia. Jeśli utrzymuje się, zwykle oznacza to niestosowanie się do zaleceń programu.
  Rozwiązanie: W przypadku częstych lub bardzo uciążliwych napadów, objawy należy korygować przez stosowanie odpowiednich suplementów diety – DIETALEGRE® APPETITE MODERATOR (zawartość jednej saszetki 3g mieszać aż do rozpuszczenia w co najmniej 150 ml wody. Spożyć natychmiast – po kilku minutach napój zamieni się w żel).
 • Zawroty głowy, zmęczenie, skurcze mięśni
  Przyczyna: Zazwyczaj wskazują na niedobór minerałów.
  Rozwiązanie: Zwiększyć ilość płynów, stosować więcej soli, podwoić dawkę stosowanych minerałów (DIETALEGRE® POTAS, DIETALEGRE® MAGNEZ) . W przypadku bólu głowy używać klasycznych środków przeciwbólowych (paracetamol, ibuprofen, itp.
 • Sucha skóra
  Przyczyna: Zazwyczaj wskazuje na niedobór tzw. kwasów omega (wielonienasyconych kwasów tłuszczowych)
  Rozwiązanie: Zacząć stosować albo podwoić dawkę stosowanego suplementu diety. DIETALEGRE® OMEGA.
 • Wypadanie włosów i zwiększona łamliwość paznokci
  Przyczyna: Zazwyczaj wskazuje na niedobór wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i minerałów.
  Rozwiązanie: Zastosować suplement diety DIETALEGRE® CAPILLUS  w dawce 1-1-1.
 • Zaburzenia miesiączkowania u kobiet
  Przyczyna: Mogą wystąpić u wrażliwych kobiet na skutek nadmiernej ilości przyjmowanych białek.
  Rozwiązanie: Zredukować ilość proteinowych posiłków o jeden dziennie i zastosować suplement diety  – DIETALEGRE® FEMININE EQUILIBRIUM w dawce 1-1-1.
 • Zmęczenie, depresja, uczucie słabości
  Przyczyna: Występuje rzadko (diety białkowe mają zazwyczaj odwrotny skutek, lekko euforyzujący i energetyzujący). Może wystąpić u pacjentów z zaburzeniami czynności tarczycy.
  Rozwiązanie: Zastosować suplement diety DIETALEGRE® BOOSTER  w dawce 1-1-1.
 • Wzdęcia i skłonności do zaparć.
  Przyczyna: Zwiększone spożycie białka samo w sobie może powodować skłonność do zaparć, szczególnie u ludzi, u których już wcześniej występowały podobne problemy albo u pacjentów, niespożywających odpowiednio dużo warzyw lub nieprzyjmujących odpowiedniej ilości płynów.
  Rozwiązanie: Zwiększyć konsumpcję dozwolonych rodzajów warzyw i płynów (aż do 3l) Zastosować suplement diety DIETALEGRE® GRACILIS w dawce 1-1-1.
 • Wysypka na skórze.
  Przyczyna: Prawdopodobna reakcja alergiczna na którykolwiek ze składników diety, jeśli jednoznacznie wystąpiła w czasie stosowania diety.
  Rozwiązanie: Natychmiastowo przerwać spożywanie wszystkich  produktów białkowych i skonsultować się z lekarzem lub specjalistą żywieniowym.

 

© 2023 DIETALEGRE® - Zdrowe odchudzanie na diecie proteinowej
webdesign: Crespo, s.r.o.